Dlaczego rolety RKS
wysoka estetyka, jaką zapewnia system RKS, uzyskana jest dzięki niewidocznej, ukrytej w nadprożu skrzynce. Skrzynka (wykonana z twardego styropianu wzmocnionego stalowymi prętami) stanowi integralną część muru i przystosowana jest do bezpośredniego położenia na niej tynku. Widocznymi elementami rolety są jedynie pancerz i prowadnice, które mogą jednak zostać zamaskowane;
- korzystne warunki finansowe realizacji inwestycji polegają na tym, że możecie Państwo dokonać zakupu rolety w trzech etapach. W pierwszym etapie należy kupić rolokasetę, którą należy zamontować w nadprożu jeszcze przed wylaniem stropów. W drugim etapie należy zakupić i zamontować wraz z oknem prowadnice. Ostatnim etapem jest zakup i montaż pancerzy rolet wraz z wyposażeniem, co może nastąpić nawet wiele miesięcy po wybudowaniu domu, zależnie od możliwości finansowych;
- duże możliwości doposowania systemu do indywidualnych wymagań inwestora: 4 rodzaje skrzynek, 4 typy prowadnic, 7 rodzajów pancerzy w bogatej kolorystyce, różne warianty napędów i sterowań - to wszystko pozwala spełnić nawet najbardziej wybredne życzenia Klientów.
Opis systemu
Skrzynki RKS
Skrzynka RKS jest wykonana z twardego styropianu z wbudowanymi nośnikami tynku i aluminiowymi profilami wykończającymi.
System skrzynek RKS gwarantuje:
- skuteczną izolację termiczną (współczynnik przenikania ciepła "k" wynosi, w zależności od rodzaju skrzynki RKS, od 0,35 do 0,63 W/m2K),
- proste i szybkie wmurowanie skrzynki (możliwość samodzielnego montażu),
- wysoką stabilność (zbrojenie ze stali żebrowanej oraz pewne mocowanie do elementów konstrukcji budynku),
- doskonałe nośniki tynku,
- możliwość zastosowania w każdym systemie budownictwa.
Skrzynki RKS dostępne są w 4 wielkościach (szer. x wys):
240 x 250 mm
300 x 250 mm
300 x 300 mm
365 x 300 mm
a ich dobór jest uzależniony od grubości muru, wysokości rolety i rodzaju pancerza.
Niezależnie od wielkości skrzynek, Klient ma możliwość dobrania odpowiedniego rodzaju prowadnic, klap rewizyjnych, pancerza oraz napędu.
Prowadnice pancerza
Inwestor, zależnie od własnych preferencji, może zastosować jeden z czterech rodzajów prowadnic. Wybór uzależniony jest od rodzaju pancerza, który zostanie zamontowany w rolecie oraz od rodzaju klapy rewizyjnej. W przypadku rolet z klapą rewizyjną typu CE stosuje się prowadnice aluminiowe, a w przypadku klapy rewizyjnej z PCV - prowadnice z PCV.
Klapy rewizyjne
Inwestor, zależnie od własnych preferencji, może zastosować jeden z dwóch rodzajów klap rewizyjnych, zamykających skrzynkę RKS od strony wewnętrznej budynku. Klapa rewizyjna zapewnia możliwość dojścia do wnętrza skrzynki w trakcie eksploatacji rolety, jednocześnie stanowi przegrodę termiczną rozdzielającą skrzynkę RKS od wnętrza budynku.
Proponujemy dwa rodzaje klap rewizyjnych:
- typ CE - klapa wykonana z płyty cementowo-celulozowej, ocieplana styropianem,
- typ PCV - klapa wykonana z PCV w kolorze białym, o budowie komorowej, również docieplona styropianem.
Oba rodzaje klap rewizyjnych dostępne są w 3 szerokościach (dopasowanych do szerokości skrzynek RKS) oraz wykonywane w długościach dopasowanych do szerokości wnęki okiennej przed otynkowaniem. Ważną częścią klap są profile wykończeniowe ułatwiające montaż i otwarcie klapy w razie awarii rolety.
Pancerze, sterowania i blokady
System RKS pozwala na zastosowanie wszystkich typów pancerzy, sterowań i blokad.
Alternatywą dla systemu RKS jest może być system rolet nasadkowych WIMONT-EXPERT.
|